Close this search box.

Wystąpienia publiczne. Sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych - warsztaty

26.02.2024 (pon.), 10:00

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do tego by lepiej prezentowali się podczas wystąpień publicznych. Umiejętność pewnego i przekonującego występowania publicznego pomaga w budowaniu zaufania zarówno wśród współpracowników, jak i społeczności.

Szkolenie dla wszystkich pracowników administracji samorządowej oraz rządowej. Kandydatów na burmistrzów, prezydentów, wójtów radnych w najbliższych wyborach samorządowych.

1) Pierwsze wrażenie na prezentacji
Na czym polega reguła ZORO? Jak dobrze zacząć, by być zapamiętanym? Mówienie o sobie i slajdy autoprezentacyjne – jak to zrobić, by nie wyjść na chwalipiętę?
2) Struktura wystąpienia
Jak efektywnie zaplanować początek i koniec? Jak robić notatki, by optymalnie pomogły one potem w tworzeniu wystąpienia? Zasada „cukierka” w procesie przygotowywania prezentacji.
3) Mowa ciała i głos podczas prezentacji online i offline
Jak ćwiczyć prezentacje? Jak pracować nad pewnością siebie? Jakie są najczęściej popełniane błędy w obszarze prezentowania slajdów?
4) Podpowiedzi i ostrzeżenia dot. przygotowywania slajdów
Czy liczby mogą dobrze wyglądać na slajdzie? Jak zmienić nudne 10 slajdów w ciekawe 20? Dlaczego spójność ma takie znaczenie? Jakie są najczęściej popełniane błędy już na etapie tworzenia slajdów?
5) Język komunikacji
Jak używać słów mających siłę perswazyjną? Dlaczego niektóre zwroty nie powinny być używane? Co wypada, a co nie podczas wystąpienia publicznego? Jakie jest ukryte znaczenie słów: nie / tak / spróbuję / gwarantuję / ale / udało się?
6) Trudne pytania i trudne sytuacje dla prelegenta
Dlaczego powinniśmy cieszyć się na trudne pytania? Jak „świecić oczami” gdy nie znamy odpowiedzi? Jak radzić sobie z nieprzyjemnym rozmówcą? Jak używać struktury 3D podczas udzielania odpowiedzi na trudne pytania?

Barbara Krysztofczyk –  do niedawna kierowała działaniami PR dla Anny Lewandowskiej oraz wszystkich należących do sportsmenki spółek, pełniła też rolę rzeczniczki prasowej. Wcześniej, w 2020 roku, była trenerką medialną Szymona Hołowni oraz szefową PR jego kampanii prezydenckiej z 2020 roku. Wcześniej 13 lat prowadziła jedną z największych agencji PR w Polsce, gdzie nadzorowała ponad 150 polskich i międzynarodowych projektów Public Relations i koordynowałam działania zespołu socialmediowego. Jestem współautorką „Leksykonu public relations”, prowadzę zajęcia na London School of PR.

Od 2007 roku pracuję jako trenerka i doradczyni, pomagając setkom Klientów odpowiedzieć na pytanie – jak udoskonalić swoje wystąpienia publiczne? Szkolę managerów, prezesów, ekspertów, gwiazdy z pierwszych stron gazet i najważniejszych polskich polityków. Pomaga w przygotowaniach do standardowych, ale i zaawansowanych wystąpień np. do konfrontacji i prowokacji dziennikarskich, debat medialnych (m.in. dla Donalda Tuska w wyborach 2007, Bronisława Komorowskiego w 2010) czy briefingów kryzysowych. Z jej usług skorzystali m.in. Szymon Hołownia, Donald Tusk, Bronisław Komorowski, ABW, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Żandarmeria Wojskowa, Lasy Państwowe, Coca-Cola, Nestlé, Budimex, Energa, Expander, Turcja, Węgry, Dominikana itd.

Obecnie zarządza agencją promocyjno-szkoleniową Krystal Point. Prowadzi szkolenia z autoprezentacji, budowania marki osobistej, kryzysowe oraz medialne. W 2021 roku magazyn Forbes Woman umieścił mnie na liście Top25 Mistrzyń LinkedIna, a w roku 2022 zajęła pierwsze miejsce w konkursie LinkedIn Top Influencer.