Studium policealne

Semestr - wiosna 2023
rekrutacja trwa

Dlaczego warto wybrać szkoły Kursor?

  • Szkoła KURSOR posiada ofertę edukacyjną odpowiadającą najnowszym trendom – tu możesz zdobyć ciekawy zawód niezależnie od wykształcenia.
  • Jeśli posiadasz wykształcenie minimum średnie, a nie zdałeś matury, możesz uczyć się w szkole policealnej.
  • Jeśli jesteś osobą dorosłą (masz ukończone 18 lat – górna granica wieku nie ma znaczenia), możesz zapisać się na kwalifikacyjny kurs zawodowy bez względu na posiadane wykształcenie.
  • Nauka przez cały cykl kształcenia jest bezpłatna (oprócz KKZ Programista).
  • Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (średnio dwa weekendy w miesiącu).
  • Dysponujemy bardzo dobrym zapleczem technicznym we wszystkich oddziałach i dla wszystkich kierunków: nowoczesne klimatyzowane pracownie komputerowe z szerokopasmowym dostępem do Internetu, klimatyzowane sale wykładowe i bardzo dobrze wyposażone pracownie.
  • Nasze szkoły mają dogodną lokalizację w centrum miast.
  • Zatrudniamy kadrę znakomitych fachowców o wieloletnim, praktycznym doświadczeniu w nauczanych zawodach, a także nauczycieli wpisanych na listę egzaminatorów w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
  • Nauka w zależności od wybranego kierunku trwa 1 rok, 1,5 roku lub 2 lata.

SP - Studium policealne
KKZ - Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Oferta kierunków w szkole Kursor

4 semestry
bezpłatne
SP

Technik administracji

Chcesz pracować w biurze? Lubisz pracować przy komputerze? Świetnie się składa! Na kierunku technik administracji zyskasz niezbędną wiedzę w praktyce. Możesz nastawić się na dużą ilość, zajęć praktycznych, bo dobrze rozumiemy jak ważne jest nauczenie się zawodu na żywych przykładach.
4 semestry
bezpłatne
SP

Technik usług kosmetycznych

Technik usług kosmetycznych wykonuje zabiegi w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej oraz zabiegi fizykoterapeutyczne; udziela porad z zakresu kosmetyki zachowawczej i zdobniczej. Zawód kosmetyczki daje szansę współpracy z wieloma nowoczesnymi firmami kosmetycznymi.
3 semestry
bezpłatne
SP

Technik BHP

Technik BHP przygotowuje i przedkłada kierownikowi zakładu pracy analizy dotyczące bhp oraz propozycje usunięcia występujących zagrożeń, bada przyczyny wypadków w pracy i wnioskuje o ich usunięcie, prowadzi rejestr dokumentów dotyczących wypadków przy pracy
2 semestry
bezpłatne
SP/KKZ

Florysta

Kierunek ten daje możliwość zdobycia ciekawej i atrakcyjnej pracy w kwiaciarniach, firmach zajmujących się dekoracją wnętrz, florystyki ślubnej i innej.
2 semestry
bezpłatne
KKZ

Rachunkowość

Wiedza z zakresu rachunkowości połączona z umiejętnościami praktycznymi daje podstawy do zajmowania wysokich stanowisk w przedsiębiorstwach, organizacjach gospodarczych, instytucjach finansowych, jednostkach finansów publicznych, kancelariach doradczych i audytorskich oraz biurach rachunkowych.
3 semestry
bezpłatne
KKZ

Fryzjer

Udział w kursie pozwoli na zdobycie mnóstwa praktycznych umiejętności. Na zajęciach dowiesz się, w jaki sposób prawidłowo prowadzić salon fryzjerski i jak zarządzać zespołem. Dzięki temu zostaniesz nie tylko fryzjerem, ale i menadżerem – nabyte umiejętności pozwolą Ci otworzyć własny salon fryzjerski.