Szukaj
Close this search box.

Studium policealne

Jak się zapisać do szkoły policealnej?

Zostanie słuchaczem na wybranym kierunku Policealnej Szkoły „KURSOR” jest niezwykle proste.

Zapisz się online bez wychodzenia z domu. Możesz także udać się osobiście do sekretariatu szkoły i zapisać się stacjonarnie.

Do rozpoczęcia nauki w naszej szkole wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej , 2 zdjęcia legitymacyjne, dowód osobisty i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia nauki.

Rekrutacja - krok po kroku

 1. Wypełnij formularz (lub przyjdź osobiście)
 2. Po przesłaniu formularza, skontaktujemy się z Tobą następnego dnia, w celu omówienia szczegółów
 3. Następnie złóż komplet dokumentów: świadectwo ukończenia szkoły średniej lub świadectwo dojrzałości, 2 zdjęcia, dowód osobisty oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki w szkole policealnej.
 4. To wszystko!

Jak wygląda nauka w szkole policealnej?

Policealna Szkoła „KURSOR” to szkoła, w której w rok (dwa semestry), w dwa lata (cztery semestry) lub tak jak w przypadku kierunku technik bezpieczeństwa i higieny pracy (3 semestry), w zależności od wybranego kierunku, każdy słuchacz zdobędzie praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód. W Policealnej Szkole „KURSOR” wszystkie kierunki tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby słuchacza i jego przyszłego pracodawcy.
Dzięki temu słuchacz ma pewność, że konkretne umiejętności, które pozyska w trakcie nauki, dadzą mu możliwość szybkiego znalezienia pracy.

Jeżeli studiujesz lub pracujesz, ale masz hobby, w którym chciałbyś, chciałabyś być lepszy, lepsza lub chciałabyś zdobyć konkretne umiejętności, to w naszej policealnej szkole znajdziesz wiele kierunków, dzięki którym będziesz mógł rozwijać swoją pasję – niekoniecznie w celach zawodowych.
Korzyści z nauki w Policealnej Szkole „ KURSOR” .


Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków w szkole:

 • otrzymasz legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS,
 • zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym przez Ciebie zawodzie,
 • nauczysz się prowadzić własną działalność gospodarczą,
  przystąpisz do egzaminów zawodowych
 • zdobędziesz konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności,
  będziesz odbywać praktyki,
 • otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły na druku MEN, uznawane przez instytucje polskie i europejskie.

Kto może wziąć udział w rekrutacji?

Z naszych praktycznych zajęć i warsztatów mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli szkołę średnią (liceum lub technikum) – z maturą lub bez niej. 
Do szkoły policealnej możesz zapisać się po 3 latach nauki w liceum ogólnokształcącym, 4 latach technikum lub ukończeniu liceum dla dorosłych.
Do nauki w szkole nie musisz mieć zdanej matury, a ponieważ zajęcia startują we wrześniu lub w lutym, nie musisz też czekać całego roku, żeby zacząć naukę!

Skip to content