Egzekwowanie obowiązku przyłączenia do kanalizacji

09.02.2023 (czw.), 09:00

Na szkoleniu zostaną omówione procedury i zasady egzekwowania przez organ wykonawczy gminy obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie przyłączenia posesji do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w wersji edytowalnej /wzory dokumentów/ oraz specjalnie dedykowany adres mailowy do prowadzącego w celu zadawania dodatkowych pytań po

Pracownicy urzędów gmin, związków międzygminnych oraz podmiotów i jednostek organizacyjnych zajmujących się odpadami komunalnymi.

1. Jak przeprowadzić kontrolę u właścicieli nieruchomości w zakresie przestrzegania obowiązku przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej

2. Obowiązek kontroli prowadzonej przez wójta/ burmistrza/ prezydenta

3. Obowiązek przyłączenia posesji do sieci kanalizacyjnej,

4. W jakich przypadkach właściciel nieruchomości nie musi wykonać przyłącza do sieci kanalizacyjnej,

5. Czy organ gminy może odstąpić od egzekwowania obowiązku w przypadku braku środków finansowych przez właściciela nieruchomości

6. Czy gmina może dofinansować przyłącza do sieci kanalizacyjnej,

7. Czynności organu wykonawczego gminy w celu ustalenia czy są warunki przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej,

8. Co to jest przyłącze do sieci kanalizacyjnej,

9. Czy studzienka ma być w granicach posesji?

10. Czy operator wod.-kan. ma obowiązek doprowadzenia sieci do posesji?

11. Czy wydawać decyzję nakazową czy też najpierw ukarać właściciela nieruchomości grzywną?

12. Wezwanie właściciela nieruchomości do wybudowania przyłącza, obowiązkowe czy fakultatywne?

13. Postępowanie w sprawie wydania decyzji nakazującej przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej?

14. Decyzje nakazujące wykonanie obowiązku wybudowania przyłącza

15. Czy w decyzjach określać termin?

16. Strony postępowania nakazowego,

17. Egzekucja administracyjna prowadzona wobec zobowiązanego w przypadku niewykonania decyzji wójta, burmistrza, prezydenta

18. Tytuł wykonawczy do obowiązków o charakterze niepieniężnym,

19. Grzywna nakładana przez zobowiązanego do wybudowania przyłącza,

20. Wysokość grzywny,

21. Tryb nakładania grzywien,

22. Czy można uchylić grzywnę?

23. Wybudowanie przyłącza kanalizacyjnego a uiszczenie grzywny,

24. Czy nakładać od razu kolejna grzywnę w przypadku niewykonania obowiązku i braku zapłaty grzywny?

25. Wykonacie zastępcze przyłącza kanalizacyjnego

26. Inne zagadnienia związane z egzekwowaniem przez gminę obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie przyłączania nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

Wieloletni samorządowiec, trener, szkoleniowiec który przeprowadził najwięcej szkoleń z problematyki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Polsce. Doświadczenie ponad tysiąca przeprowadzonych szkoleń dla pracowników samorządowych, wiele tysięcy zadowolonych uczestników.