Szkoła policealna czy studia - co będzie lepsze?

Spis treści

Szkoła policealna czy studia? Na samym wstępie warto wspomnieć jak ważne jest wybranie odpowiedniego kierunku kształcenia, pod względem predyspozycji i zainteresowań. Odpowiednio wybrany kierunek to szansa na lepszą, ciekawszą i przede wszystkim dobrze płatną pracę. Jako absolwent naszej szkoły nabędziesz niezbędną wiedzę, umiejętności i kwalifikację.

Podstawowe różnice pomiędzy szkołą policealną a studiami

Podstawową różnicą jest czas trwania, studia trwają zdecydowanie dłużej, oprócz tego po szkole policealnej będziesz posiadał konkretne kwalifikacje, co zwiększy Twoją atrakcyjność na rynku pracy.

Wykaz kwalifikacji po ukończeniu danego kierunku znajdziesz klikając tutaj, a następnie wybierając kierunek.

Aktualnie dużo osób nie może znaleźć pracy, mimo ukończenia studiów wyższych. Tak więc, jeśli jesteś absolwentem szkoły średniej i chcesz jak najszybciej zdobyć konkretny zawód to studium policealne będzie lepszym wyborem.

Jakie są zalety szkoły policealnej?

Przede wszystkim w szkole policealnej nauczysz się zawodu w praktyce, ponieważ zajęcia praktyczne stanowią większą część. Bardzo często osoby po studiach podejmują naukę w szkole policealnej z chęcią pozyskania wiedzy praktycznej.

Ponad to:

• edukacja jest bezpłatna – szczegóły w sekretariacie szkoły,
  • nie musisz mieć matury,
  • w zależności od kierunki nauka trwa od 1 roku do 2 lat,
  • zajęcia odbywają się w weekendy, więc nie musisz rezygnować z dodatkowej pracy.

Studia i szkoła policealna – równocześnie

W szkole policealnej zajęcia odbywają się w trybie niestacjonarnym, tak więc możesz bez żadnego problemu połączyć studia ze szkołą policealną.

Czy szkoła policealna to lepszy wybór niż studia?

Analizując szerzej to pytanie, nie można jednoznacznie odpowiedzieć „tak” lub „nie”. Ostateczna decyzja zależy od wielu innych czynników np. ile mamy czasu oraz jak szybko chcemy podjąć prace, jakie masz predyspozycje oraz co Cię interesuje. Zanim podejmiesz decyzję, postaw sobie cel jaki chcesz osiągnąć, czyli jaki zawód chcesz wykonywać w przyszłości. Dopiero wtedy, zestawiając wszystkie wady i zalety przez pryzmat własnych przemyśleń podejmij decyzję – szkoła policealna czy studia.

Wybierz swój kierunek, rekrutacja trwa!

Rekrutacja online – Sprawdź kierunki:

• technik usług kosmetycznych
  • asystent osoby niepełnosprawnej
  • technik BHP
  • opiekunka środowiskowa
  • technik administracji
  • technik ochrony fizycznej osób i mienia
  • florysta
  • fryzjer