Zmiany w prawie oświatowym – nowa ścieżka awansu zawodowego i ocena pracy nauczyciela

Najbliższe terminy

Trwa rekrutacja...

4 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 19

• dyrektorzy i wicedyrektorzy wszystkich typów szkół/placówek
  • nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek zainteresowani tematyką

Zakres treści

1. Zmiany przepisów prawa wynikające ze zmiany Karty Nauczyciela i przepisów wykonawczych.
2. Nowe zasady nawiązywania stosunku pracy z nauczycielem – zmiany wynikające z nowych stopni awansu zawodowego.
3. Nowe zasady awansu, tabela wynagrodzeń i zasady zatrudniania nauczycieli rozpoczynających pracę w szkole.
4. Nowe obowiązki w zakresie przygotowania nauczyciela do zawodu.
5. Mentor zamiast opiekuna stażu – kto może być mentorem dla nauczyciela bez stopnia awansu, obowiązki mentora.
6. Przepisy przejściowe dla nauczycieli, którzy rozpoczęli ścieżkę awansu zawodowego wg starych przepisów.
7. Ocena pracy nauczyciela – powrót oceny pracy dokonywanej na podstawie kryteriów, terminy ocen pracy.
8. Przydzielanie godzin dostępności, zasady proporcjonalności i rozliczania realizacji.

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:

• poznają nowe przepisy prawa w zakresie nowej ścieżki awansu zawodowego oraz oceny pracy nauczycieli
  • nabędą umiejętność stosowania nowych przepisów prawa w praktyce szkolnej
  • będą potrafili zaplanować procedurę awansu zawodowego i dokonywania oceny pracy nauczycieli wg nowych rozwiązań prawnych.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Przy szkoleniu online, należy wybrać miasto - jest to konieczne tylko dla naszych wewnętrznych statystyk.

Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia
Adres zamieszkania