Uczeń z opinią lub z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego w szkole/placówce oświatowej

Najbliższe terminy

Trwa rekrutacja...

4 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 102

Adresaci

• nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek pracujący z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  • wychowawcy klas
  • pedagodzy specjalni
  • specjaliści
  • pedagodzy i psycholodzy szkolni

Zakres treści

1. Rola oraz zadania nauczycieli i specjalistów w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  2. Rozpoznanie potrzeb edukacyjno-rozwojowych uczniów posiadajacych opinię lub orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  3. Procedura przygotowania dokumentacji (karta wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia, indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny).
  4. Dobór metod i form pracy do potrzeb uczniów z opinią lub orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  5. Ewaluacja działań w zakresie organizowanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:

• udoskonalą umiejętność dokonywania analizy wskazań zawartych w opiniach i orzeczeniach wydanych przez publiczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne
  • poznają metody i formy pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
  • udoskonalą umiejętność rozpoznawania potrzeb ucznia i planowania pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Przy szkoleniu online, należy wybrać miasto - jest to konieczne tylko dla naszych wewnętrznych statystyk.

Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia
Adres zamieszkania