Najbliższe terminy

4 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 126
Podcast, jako potężne narzędzie edukacyjne

• nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek
  • edukatorzy, trenerzy, wykładowcy
  • pracownicy bibliotek szkolnych

Zakres treści

1. Możliwości, korzyści, wyzwania związane z prowadzeniem podcastu.
  2. Przygotowanie podcastu: koncepcja i forma podcastu, długość, częstotliwość i pory publikacji, zebranie niezbędnych elementów przed pierwszym nagraniem, tworzenie jingla, dobór muzyki.
  3. Zaplecze techniczne: sprzęt, pomieszczenie, hosting, kanały dotarcia do słuchaczy.
  4. Nagranie i prowadzenie: research, zapraszanie gości, najczęstsze błędy podczas nagrania.
  5. Mówienie do mikrofonu – ćwiczenie.
  6. Przygotowanie głosu, poprawa brzmienia i wyrazistości mówienia, mówienie w sposób atrakcyjny dla słuchaczy – ćwiczenie.
  7. Obróbka, montaż i poprawa dźwięku – ćwiczenie.
  8. Publikacja i promocja odcinka.
  9. Zwiększanie zasięgu podcastu, budowanie zaangażowanej społeczności wokół podcastu.
  10. Najczęściej popełniane błędy oraz wyzwania podcasterów.
  11. Sesja pytań i odpowiedzi.

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:

• poznają istotę podcastów i możliwości ich wykorzystania do celów edukacyjnych
  • nabędą umiejętność zaplanowania, nagrania, opublikowania i wypromowania swojego podcastu
  • nabędą umiejętność mówienia do mikrofonu, przeprowadzania podstawowej obróbki, montażu i poprawy dźwięku.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Przy szkoleniu online, należy wybrać miasto - jest to konieczne tylko dla naszych wewnętrznych statystyk.

Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia
Adres zamieszkania