Mediacja w warunkach szkoły/placówki oświatowej – jak wykorzystać elementy mediacji w codziennej pracy nauczyciela?

Najbliższe terminy

Trwa rekrutacja...

5 dydaktycznych

Szkolenie z oferty numer: 20

• dyrektorzy i wicedyrektorzy wszystkich typów szkół/placówek
  • nauczyciele różnych specjalności wszystkich typów szkół/placówek
  • nauczyciele wychowawcy
  • pedagodzy i psycholodzy szkolni
  • rady pedagogiczne

Zakres treści

1. Mediacja w systemie prawnym.
2. Sytuacja konfliktu – co to oznacza?
3. Rola i zastosowanie elementów mediacji w środowisku szkolnym.
4. Trening uwrażliwiający – jak się komunikować w sytuacji rozbieżności oczekiwań i potrzeb?
5. Wskazówki praktyczne dotyczące organizacji spotkania o charakterze mediacyjnym – etapy mediacji, sposoby komunikacji werbalnej i niewerbalnej, zaplanowanie spotkania.

Przewidywane efekty szkolenia

Uczestnicy:

• poznają uwarunkowania prawne mediacji, pojęcie konfliktu oraz możliwe sposoby rozwiązania
  • będą wiedzieli, jakie elementy mediacji mogą wykorzystać w codziennej pracy podczas sytuacji konfliktowych rówieśniczych czy z rodzicami uczniów
  • nabędą umiejętność zastosowania komunikowania się w oparciu o porozumienie
  • poznają praktyczne wskazówki dotyczące sposobów komunikacji oraz zorganizowania spotkania mediacyjnego.

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Przy szkoleniu online, należy wybrać miasto - jest to konieczne tylko dla naszych wewnętrznych statystyk.

Wybierz miasto
Tryb nauczania
Data urodzenia
Adres zamieszkania