Kurs operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC

Biała Podlaska: 4000 PLN

Kurs dostępny bezpłatnie z dofinansowaniem KFS lub BUR

Dowiedz się więcej:

Cel i korzyści ze szkolenia​

Szkolenie z dofinansowaniem z BUR znajdziesz: Wyszukiwarka usług – Baza Usług Rozwojowych – PARP

Sprawdź aktualne terminy naboru BUR w poszczególnych województwach Dofinansowanie – PARP – Centrum Rozwoju MŚP

Operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC (Computer Numerical Control) to specjalista, który obsługuje i nadzoruje pracę obrabiarek CNC, czyli maszyn używanych do obróbki materiałów, takich jak metal, drewno, czy tworzywa sztuczne. Obrabiarki te pracują na podstawie programów komputerowych, co pozwala na precyzyjne i skomplikowane operacje obróbcze.

Po ukończeniu kursu operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC może pracować w różnych branżach, takich jak produkcja metalowa, przemysł motoryzacyjny, przemysł lotniczy, czy produkcja mebli. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów CNC, a ukończenie kursu pozwala na zdobycie konkurencyjnych umiejętności i zwiększenie szans na zatrudnienie w dynamicznych sektorach przemysłu.

Przygotujemy Cię do Egzaminu Czeladniczego (przystąpienie do egzaminu opcjonalne, za dodatkową opłatą).

Oferujemy płatność w ratach dla wcześniejszych zapisów!

Program nauczania​

1. BHP na stanowisku operator obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
  2. Przygotowywanie stanowiska pracy (zaznajamianie się z rysunkiem technicznym lub wzorcem, przygotowywanie narzędzi do pracy);
  3. Ustawianie parametrów i nadzorowanie pracy obrabiarek sterowanych numerycznie;
  4. Nastawianie parametrów pracy poszczególnych narzędzi w głowicy obrabiarki; mocowanie obrabianych przedmiotów na stole w uchwytach-kłach, na tarczy i kątownikach;
  5. Ustalanie korekcji poszczególnych narzędzi zamocowanych w głowicy, w zależności od naddatku i innych czynników wpływających na dokładność obróbki;
  6. Uruchamianie i zatrzymywanie obrabiarek; wykrywanie nieprawidłowości  w pracy obrabiarek i usuwanie drobnych usterek;
  7. Obsługiwanie przyrządów i aparatury pomiarowej do sprawdzania jakości wykonanej obróbki (dokładność kształtów, wymiarów itp.);
  8. Czyszczenie i konserwowanie obsługiwanych maszyn, urządzeń i przyrządów; przestrzeganie przepisów bhp i ppoż. podczas obsługi maszyn i urządzeń.
  9. Budowę i konserwację obrabiarek CNC
  10. Podstawy programowania
  11. Zajęcia praktyczne z obsługi obrabiarek CNC

Wymagania wstępne​

brak

Organizacja kursu​

Zajęcia odbywają się w dogodnych godzinach

Szczegółowy terminarz zajęć jest ustalany wspólnie z zainteresowanymi podczas spotkań organizacyjnych

Certyfikat ukończenia kursu​

Zaświadczenie wydane na podstawie § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 2175).

W ramach kursu masz możliwość skorzystania z egzaminu czeladniczego za opłatą i uzyskania kwalifikacje w zawodzie

Dodatkowo w cenie kursu​

notatnik, długopis, teczka szkoleniowa,

Zapewniamy ciepłe i zimne napoje 😉

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz. 622).

Dlaczego Kursor?

• posiadamy wpis do RIS
  • posiadamy certyfikat jakości usług ISO
  • Posiadamy Akredytację Lubelskiego Kuratora Oświaty
  • Ewidencja Placówek Kształcenia Ustawicznego (rejestr WUP)
  • Nasze zaświadczenie  o ukończeniu szkolenia jest zgodne z wymogami Urzędów Pracy.

Nasze doświadczenie w branży szkoleniowej

Uczymy już od

Przeprowadziliśmy