Temat szkolenia

Podstawy obsługi komputera i urządzeń mobilnych

Najbliższe terminy

Lublin

Trwa rekrutacja...

Zamość

Trwa rekrutacja...

Biała Podlaska

05.09.2023 (wt.), 16:30

Informacje

Liczba godzin

40

Cena

Lublin: 399 PLN
Zamość: 400 PLN
Biała Podlaska: 450 PLN

Cel i korzyści ze szkolenia​

Celem kursu obsługi podstaw komputera i urządzeń mobilnych jest zapoznanie się z urządzeniami, łącznością i standardami umożliwiającymi ich pracę. Kurs ten ma na celu nauczanie funkcji, w tym jak uruchamianie i wyłączanie, korzystanie z obsługi, nawigowanie po systemie operacyjnym, korzystanie z oprogramowania i narzędzi, zarządzanie plikami, podstawy bezpieczeństwa komunikacji online.

W dzisiejszych czasach umiejętność obsługi komputera i Internetu ułatwia i usprawnia życie na wielu płaszczyznach. Bez wychodzenia z domu można robić zakupy, czytać codzienną prasę czy nawiązywać nowe znajomości. Komputer pomaga też w utrzymywaniu bliskich relacji rodzinnych –  dzięki darmowym komunikatorom można nie tylko słyszeć, ale również widzieć członków rodziny.

Obsługa komputera i urządzeń mobilnych umożliwia łatwiejszy dostęp do usług medycznych (internetowe zapisy do lekarza, e-skierowania, e-recepta), załatwianie wielu spraw urzędowych (m. in. składanie wniosków o dowód czy prawo jazdy, wypełnianie PIT-ów, złożenie wniosku o wpisanie do rejestru wyborców).

Program nauczania​

 1. Podstawowe informacje o komputerze i urządzeniu mobilnym typu smartfon, tablet.
 2. Dostosowanie systemów do własnych potrzeb.
 3. Aplikacje użytkowe.
 4. Obsługa urządzeń zewnętrznych.
 5. Edytor tekstów
 6. Poczta elektroniczna i komunikatory internetowe.
 7. Zagrożenia w sieci. Czego unikać? Jak chronić swoje urządzenia przed złośliwym oprogramowaniem?

Dlaczego my?

Jeśli nadal zastanawiasz się czy wybrać szkolenie w naszej firmie to pamiętaj że:

 1. Zajęciach prowadzone w sposób praktyczny. U nas nauczysz się sposobów szybkiego komunikowania się z rodziną i znajomymi za pomocą komputera i Internetu. Dowiesz się w jaki sposób poznawać nowych ludzi (fora internetowe, portale społecznościowe), wyszukiwać filmy i programy, zgrywać zdjęcia z aparatów fotograficznych, dokonywać zakupów przez Internet, dokonywać przelewów, płacić rachunki (telefon, prąd, gaz…itd.,) czy też wyszukiwać ulubioną muzykę. Nauczymy Cię zakładania profilu zaufanego ePUAP, wysyłania pism do urzędów.
 2. Podczas zajęć masz możliwość korzystania z własnych urządzeń mobilnych.
 3. Nasi wykładowcy są zaangażowani w proces przekazywania wiedzy, kładą nacisk na samodzielność, kreatywne szukanie rozwiązań, dbają o komfortową atmosferę podczas zajęć, z jednoczesnym maksymalnym przekazaniem jak największej praktycznej wiedzy.
 4. Indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu – odpowiemy na każde pytanie, którego bałeś się zadać.

Wymagania wstępne​

Szkolenie przeznaczone dla każdego, kto jest zainteresowany zdobyciem podstawowej wiedzy i umiejętności obsługi komputera i urządzeń mobilnych. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy zawodowych.

Organizacja kursu​

Szczegółowy terminarz zajęć jest ustalany wspólnie z zainteresowanymi podczas spotkań organizacyjnych

Certyfikat ukończenia kursu​

Zaświadczenie wydane na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652)

Dodatkowo w cenie kursu​

notatnik, długopis, teczka szkoleniowa

Termin może ulec zmianie, jeżeli szkolenie nie posiada oznaczenia "potwierdzone".

Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2014 r., poz. 622).

Zapisz się tutaj

Podstawy obsługi komputera i urządzeń mobilnych
Wybierz miasto
Dane uczestnika
Kontakt
Skip to content