System Informacji Oświatowej dla osób rozpoczynających pracę z systemem w jednostkach samorządu terytorialnego. Zmiany wprowadzone ustawą z dnia 12 maja 2022 r.

27.02.2023 (pon.), 10:00

Celem szkolenia jest przedstawienie informacji dotyczących merytorycznych aspektów wprowadzania danych do SIO w kontekście poprawnego naliczenia subwencji oświatowej dla samorządu. Zostaną omówione raporty w Strefie dla Zalogowanych. Przedstawiony zostaną procedury potwierdzenia prawdziwości danych wprowadzanych w nowym SIO do naliczenia subwencji oświatowej. Podczas szkolenia omówiona zostanie rola samorządu w weryfikacji danych w SIO, wskazanie jak samorząd może weryfikować dane wprowadzane przez szkoły, jak i do kiedy można poprawić błąd w nowym SIO wg stanu na dzień 30 września, aby był uwzględniony do subwencji.

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego – Wójtowie, Starości, Skarbnicy, pracownicy wydziałów oświaty, budżetu, oświaty, edukacji, CUW, ZEAS, którzy kontrolują czy dane, które przekazała szkoła są prawidłowe oraz potwierdzają prawdziwość danych subwencyjnych.

1. Podstawy prawne sprawozdawczości SIO, cele wprowadzania danych do SIO
• Terminy przekazywania danych w SIO, zatwierdzania raportów subwencyjnych.
3. Zadania, powinności kierowników jednostek odpowiedzialnych za przekazywanie danych w SIO oraz osób upoważnionych.
4. Sprawozdawczość JST w Systemie Informacji Oświatowej – zakres i sposób wprowadzania danych – omówienie wybranego zakresu wprowadzanych przez JST danych.
5. Raport subwencyjny – zadania JST dotyczące analizy danych szkół/placówek oraz zatwierdzania zestawienia zbiorczego.
6. Analiza danych raportów – zakres analizy, wpływ wprowadzonych danych na wysokość subwencji ogólnej w części oświatowej.
7. Wsparcie w rozwiązaniu bieżących problemów w pracy z SIO, odpowiedzi na pytania uczestników

ceniona trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej, były wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie.