Sposób i zasady wprowadzania danych do SIO. Nowe zadania związane z rejestracją obcokrajowców

28.11.2022 (pon.), 10:00

Celem szkolenia jest poznanie tzw. Nowego Systemu Informacji Oświatowej w praktyce. Prowadzący szkolenie, na aplikacji nowego SIO pokaże jak poprawnie uzupełnić dane.

Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników szkół i dyrektorów wprowadzających dane do systemu

1. System Informacji Oświatowej. Szkolenie dla osób rozpoczynających pracę z SIO w szkołach/placówkach oświatowych.

• Podstawy prawne sprawozdawczości SIO, cele wprowadzania danych do SIO

• Terminy przekazywania danych w SIO

2. Zadania, powinności kierowników jednostek odpowiedzialnych za przekazywanie danych w SIO oraz osób upoważnionych

3. Procedury udzielania i cofania upoważnień do bazy danych SIO

4. Zasady i sposoby wprowadzania danych:

• rejestrowanie ucznia/ nauczyciela, dane identyfikacyjne,

• dane dziedzinowe ucznia, obowiązek nauki i obowiązek szkolny, orzeczenia poradni

• rejestrowanie oddziałów,

• rejestrowanie nauczyciela: umowy, wynagrodzenia, kwalifikacje, awans zawodowy, obowiązki,

• dane zbiorcze,

5. Wsparcie w rozwiązaniu bieżących problemów w pracy z SIO, odpowiedzi na pytania uczestników

Ceniona trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej, były wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie.