Organizacja i przebieg pierwszej sesji rady gminy, rady powiatu

23.04.2024 (wt.), 09:00

Na szkoleniu uczestnicy zapoznają się z formalnościami i procedurami, które należy przestrzegać podczas organizacji pierwszego spotkania rady. Uzyskają odpowiedzi na pytanie jak przygotować niezbędne dokumenty oraz zapewnić prawidłowe przygotowanie fizycznej przestrzeni na pierwszą sesję?
Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w wersji edytowalnej /wzory dokumentów/ – dotyczących problematyki szkolenia oraz specjalnie dedykowany adres mailowy do prowadzącego w celu zadawania dodatkowych pytań po szkoleniu. Bez ograniczeń czasowych i ilościowych.
Nowe wzory dokumentów – dostępne dla uczestników – dedykowane specjalnie do tematyki szkolenia

Pracownicy urzędów gmin/powiatów odpowiedzialni za realizacje zadań związanych z posiedzeniami rady, przewodniczący rady, radni.

1. Procedura zwoływania pierwszej sesji rady gminy.
2. Porządek obrad.
3. Otwarcie obrad pierwszej sesji.
4. Przewodniczący obrad – radny senior.
5. Tryb składania ślubowania radnych.
6. Ślubowanie wójta, burmistrza.
7. Wybór przewodniczącego rady.
8. Wybór wiceprzewodniczącego, wiceprzewodniczących rady.
9. Tryb wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących.
10. Głosowania tajne.
11. Komisja skrutacyjna.
12. Uchwały stwierdzającego wybór.
13. Komisje rady – stałe i doraźne.
14. Wybór członków komisji.
15. Zastrzeżenie co do członkostwa w komisji rewizyjnej.
16. Przewodniczący rady gminy – zadania i uprawnienia
17. Porządek obrad, zmiany porządku obrad.
18. Udzielanie głosu radnym, innym osobom.
19. Wnioski i interpelacje.
20. Przerwa, odraczanie obrad sesji.
21. Głosowania, wyłączenie z głosowania.
22. Pytania i odpowiedzi.

wieloletni samorządowiec, doświadczony trener oraz ekspert w dziedzinie samorządu lokalnego. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z różnorodnych tematów związanych z funkcjonowaniem samorządów. Jego zawodowa droga obejmuje ponad tysiąc przeprowadzonych szkoleń dla pracowników samorządowych na różnych szczeblach administracji publicznej. Posiada dogłębną wiedzę na temat procedur i praktyk związanych z zarządzaniem samorządowym, cechuje się profesjonalizmem, zaangażowaniem oraz umiejętnością przystępnego przekazywania wiedzy. Jego szkolenia cieszą się uznaniem tysięcy zadowolonych uczestników, którzy doceniają klarowność prezentowanych treści oraz praktyczne podejście do omawianych zagadnień. Wykładowca doskonale potrafi dostosować swoje szkolenia do potrzeb i oczekiwań uczestników, zapewniając im nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale także praktyczne narzędzia do skutecznego działania w zakresie funkcjonowania samorządu lokalnego.

06.05.2024 (pon.), 09:00