EWIDENCJA INNYCH OBIEKTÓW, W KTÓRYCH SĄ ŚWIADCZONE USŁUGI HOTELARSKIE

15.04.2024 (pon.), 09:00

onlne

Zapoznanie uczestników z obowiązującymi przepisami i normami dotyczącymi prowadzenia ewidencji innych obiektów w których są świadczone usługi hotelarskie. Uzyskanie i rozszerzenie wiedzy na temat zasad i prawidłowego prowadzenia ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie na terenie gminy. Zapoznanie się z kompleksowym procesem kontroli obiektów wpisanych do ewidencji.

Pracownicy jednostek samorządu terytorialnego prowadzący ewidencje innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie na terenie gminy oraz inne osoby chcące uzyskać teoretyczne i praktyczne informacje związane ze świadczeniem usług noclegowych w obiektach niepodlegających zaszeregowaniu i kategoryzacji.

1. Pojęcie usług hotelarskich.
2. Ewidencji obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie.
3. Ewidencja innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie.
4. Przedsiębiorcy i rolnicy jako podmioty świadczące usługi hotelarskie.
5. Rodzaje obiektów podlegających wpisowi do ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie.
6. Podstawa i forma wpisu do ewidencji.
7. Forma prowadzenia ewidencji.
8. Zakres danych wpisanych do ewidencji.
9. Wymaganie dotyczące obiektów w których prowadzone są świadczenia usługi hotelarskie.
10. Obowiązek zgłoszenia zmian podlegających wpisowi do ewidencji.
11. Wykreślenie wpisu z ewidencji na wniosek.
12. Wykreślenie wpisu z urzędu.
13. Jawność i wyłączenia jawności danych zgłoszonych do ewidencji.
14. Kontrola i odpowiedzialność podmiotów świadczących usługi hotelarskie.
15. Dyskusja.
16. Zakończenie.

prawnik, wykładowca, szkoleniowiec, praktyk, absolwent studiów na kierunku Prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza  w Poznaniu, studiów podyplomowych z zakresu prawa gospodarczego i europejskiego w Fundacji Prawo Europejskie oraz kierunku Gospodarka w Studium Prawa Europejskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako inspektor, kierownik wydziału prawnego urzędu miasta, prawnik oraz radca prawny w kancelarii radcy prawnego. Swoją wiedzę poszerzał, biorąc czynny udział w licznych seminariach i konferencjach naukowych. Autor publikacji naukowych.