Bezpłatny webinar
Procedury postępowania w sytuacjach trudnych wychowawczo w szkole
Strona główna > Szkolenia online i kursy dla nauczycieli… > Bezpłatne webinary dla nauczycieli > Procedury postępowania w sytuacjach trudnych wychowawczo…
Weź udział w bezpłatnym webinarze.
Zapisz się tutaj i otrzymaj link.

Katarzyna Słomka-Michalak
prowadząca szkolenie
Czytaj więcej (Biogram)
Opis szkolenia
Szkolenie koncentruje się wokół zagadnień związanych z sytuacjami trudnymi lub krytycznymi wywołanymi niewłaściwymi postawami uczniów, dezorganizującymi pracę na zajęciach i poza nimi, a także utrudniającymi realizację i przebieg procesu dydaktyczno-wychowawczego.
W części praktycznej zostaną zaprezentowane procedury postępowania z uczniem trudnym w sytuacjach np. agresji, przemocy, autoagresji, popełnienia czynu karalnego, łamania regulaminu szkolnego.
Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z sytuacjami trudnymi wychowawczo występującymi w rzeczywistości szkolnej, podstawami prawnymi pomocnymi w konstruowaniu procedur postępowania, formami dokumentowania interwencji.
Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, wychowawców, pedagogów i psychologów szkolnych.
Efekty szkolenia
- Poznasz sytuacje trudne wychowawczo, które mogą wystąpić w Twojej szkole/placówce
- Zrozumiesz istotę pojęć: czyn karalny, demoralizacja, nieletni, małoletni, przemoc, agresja
- Będziesz umiał/a rozpoznać ucznia wymagającego szczególnej uwagi i adekwatnie do sytuacji zareagować
- Będziesz umiał/a rozpoznawać sytuacje trudne wymagające interwencji i umiejętnie je podejmować do rozwiązania
- Nabędziesz umiejętność konstruowania oraz stosowania procedur postępowania w sytuacjach trudnych wychowawczo
Plan szkolenia
- Sytuacje trudne wychowawczo występujące w szkolnej rzeczywistości.
- Znaczenie pojęć: czyn karalny, demoralizacja, nieletni, małoletni, przemoc, agresja.
- Podstawy prawne przydatne w konstruowaniu procedur postępowania w sytuacjach trudnych.
- Przestępstwo ścigane z urzędu i na wniosek, a rola szkoły/placówki.
- Procedury postępowania z uczniem trudnym w sytuacji: agresji, przemocy, autoagresji, popełnienia czynu karalnego/przestępstwa, łamania regulaminu szkolnego.
- Formy dokumentowania interwencji.
Opcje do nabycia odpłatnie po webinarze
- Zaświadczenie zgodne z MEN, materiały od wykładowcy, plik wideo (nagranie webinaru)
- Dokładne szczegóły zostaną przekazane uczestnikom w wiadomości email po webinarze.
Szkolenie poprowadzi:

Katarzyna Słomka-Michalak
Wychowawca, korepetytor oraz kurator zawodowy z doświadczeniem w pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej. Trener szkoleniowy prowadzący szkolenia dla kadry nauczycielskiej oraz specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Trener socjoterapii specjalizujący się w rozwijaniu kompetencji wychowawczych, komunikacyjnych oraz w pracy z grupą.