Od 19 do 22 kwietnia sekretariat Studium Policealnego będzie nieczynny

Technik ochrony fizycznej osób i mienia

symbol kierunku: 541315

liczba semestrów: 4

tryb nauki: zaoczny

technik ochrony fizycznej osób i mienia
Nauka w naszej szkole jest bezpłatna!

Technik ochrony fizycznej osób i mienia może być zatrudniony we wszystkich instytucjach gdzie jest niezbędna ochrona. Uzyskanie tytułu technik ochrony fizycznej osób i mienia jest podstawą do uzyskania licencji II stopnia Pracownika Ochrony Fizycznej Osób i Mienia bez konieczności zdawania egzaminów w Komendach Wojewódzkich Policji. Licencja ta pozwala na zgodne z prawem wykonywanie zawodu technik ochrony fizycznej osób i mienia, zajmowanie stanowisk kierowniczych w agencjach ochrony oraz na ubieganie się o wydanie koncesji na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia.

— Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym:

• Podstawy prawa w ochronie osób i mienia
  • BHP z elementami pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Podstawy ekonomii w ochronie osób i mienia
  • Język obcy w ochronie osób i mienia

— Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym:

• Ochrona mienia i techniczne środki zabezpieczeń
  • Zabezpieczenie imprez masowych
  • Ochrona osób
  • Konwojowanie
  • Wyszkolenie strzeleckie
  • Techniki interwencyjne i samoobrona