Studium Policealne KURSOR

w Białej Podlaskiej

Trwają zapisy na kolejny semestr – zapraszamy!

Technik eksploatacji portów i terminali

symbol kierunku: 333106

liczba semestrów: 4

tryb nauki: zaoczny

technik eksploatacji portów i terminali
Nauka w naszej szkole jest bezpłatna!

Technik eksploatacji portów i terminali potrafi obsługiwać środki transportu w portach morskich i rzecznych, terminalach samochodowych, kolejowych i lotniczych. Dba o właściwy stan jakościowy i ilościowy ładunków przemieszczanych przez port lub terminal. Organizuje prace związane z przeładunkiem i składowaniem towarów. Nadzoruje ważenie ładunków, sortowanie i etykietowanie. Organizuje wykonywanie prac pomocniczych na rzecz jednostek transportu dalekiego: czyszczenie, uszczelnianie, przykrywanie i odkrywanie wagonów, otwieranie i zamykanie ładowni statków. Organizuje przewozy wewnątrz portów i terminali.

Absolwenci szkoły policealnej o kierunku technik eksploatacji portów i terminali mogą pracować w: przedsiębiorstwach spedycyjnych, transportowych, agencjach obsługi portów morskich, portach morskich i rzecznych oraz terminalach lotniczych, samochodowych i kolejowych.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym:

• Podróżni w portach i terminalach
  • Podstawy organizacji portów i terminali
  • Transport w portach i terminalach
  • Procesy magazynowe w portach i terminalach
  • Język angielski w eksploatacji portów i terminali
  • Język rosyjski w eksploatacji portów i terminali

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym:

• Obsługa podróżnych w portach i terminalach
  • Obsługa magazynów
  • Eksploatacja środków transportu

Przedmioty ogólnokształcące:

• Podstawy przedsiębiorczości

Kwalifikacje:

• Obsługa podróżnych w portach i terminalach (A.33)
  • Organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach (A.34)

— nasza szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej

— do zapisu nie jest wymagana matura

— szkoła daje wykształcenie średnie

— zajęcia odbywają się zwykle co dwa tygodnie w systemie zaocznym (soboty i niedziele)

bezpłatnie wystawiamy zaświadczenia do ZUS lub KRUS oraz legitymacje szkolne

Pobierz informator o egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie (w formacie PDF) ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.