technik BHP
- nauka jest bezpłatna*
- 3 semestry
- zaoczny tryb nauki (zajęcia odbywają się zwykle co dwa tygodnie, w soboty i niedziele)
Dlaczego właśnie ten kierunek?
- nasza szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej
- do zapisu nie jest wymagana matura
- bezpłatnie wystawiamy zaświadczenia do ZUS lub KRUS oraz legitymacje szkolne
W związku ze zmianą przepisów dotyczących służby bezpieczeństwa i higieny pracy (rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 r.) i w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r.), obowiązujących od 1 lipca 2005 r. i mówiących o tym, że problemami BHP w zakładach pracy mogą zajmować się tylko osoby, które mają wykształcenie kierunkowe, proponujemy Państwu możliwość kształcenia się w zawodzie technika BHP.
Technik BHP przygotowuje i przedkłada kierownikowi zakładu pracy analizy dotyczące bhp oraz propozycje usunięcia występujących zagrożeń, bada przyczyny wypadków w pracy i wnioskuje o ich usunięcie, prowadzi rejestr dokumentów dotyczących wypadków przy pracy i chorób zawodowych, wstrzymuje pracę maszyn i urządzeń w razie zagrożenia życia i zdrowia pracowników, odsuwa od pracy osoby dla których praca na określonym stanowisku jest wzbroniona, prowadzi szkolenia wstępne nowo przyjętych pracowników.
Program nauczania:
— Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym:
- Podstawy bezpieczeństwa i higieny pracy
- Monitorowanie przestrzegania przepisów prawa określających wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy
- Doskonalenie ergonomicznych warunków pracy
- Opracowanie i opiniowanie planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy zapewniających poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy
— Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym:
- Ocena ryzyka zawodowego
- Ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy i chorób zawodowych
- Organizowanie i przeprowadzanie szkoleń wstępnych oraz popularyzacja problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy
- Język angielski zawodowy
— Przedmioty ogólnokształcące:
- Podstawy przedsiębiorczości
Kwalifikacje
- Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy (BPO.01)
Po ukończeniu szkoły słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia szkoły oraz przystępują do egzaminu zawodowego, organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Po zdaniu tego egzaminu słuchacze otrzymają wystawiony przez OKE dyplom potwierdzający uzyskane kwalifikacje w zawodzie.
Słuchacze uzyskują również dyplom zawodowy wystawiony przez OKE oraz suplement w języku polskim i angielskim (Europass), uprawniający do podjęcia zatrudnienia w zawodzie w krajach Unii Europejskiej.
Wypełnij formularz i zapisz się teraz!